صفحه اصلى | پيامك هاي همه وقتي! | درباره سايت | تماس با ما | نام‌نويسي | ورود

امروز : چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷

اين سايت هفته اي چندبار به روز مي شود، پس آدرس آن را به خاطر بسپاريد!      www.mosbatsms.ir                                         با عضويت در سايت، علاوه بر دريافت اس ام اس در ايميل خود، از به روز شدن پايگاه نيز با خبر خواهيد شد.

اس ام اس روز

باز هم فصل عزای تو شده یا مظلوم/ دیده خونبار برای تو شده یا مظلوم/ هر چه خوبی شده خلق ای ز همه خوبترین/ همه اش وقف عزای تو شده یا مظلوم/ تو حسینی و ظهور پسرت نزدیک است/ فرج او به دعای تو شده یا مظلوم

تقويم نوشته ها
بهمن ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« دی    
 ۱۲۳۴۵
۶۷۸۹۱۰۱۱۱۲
۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹
۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶
۲۷۲۸۲۹۳۰  

sms و توهین به مقدسات


مدت ها است که دشمنان قسم خورده ی اسلام و ایران با انواع ترفندها، پروژه ی حساسیت زدایی نسبت به اعتقادات را در کشورمان اجرا می کنند. در این راه از هر وسیله یا هنری که توانستند، بهره گرفته اند؛ تئاتر، سینما، موسیقی و… اما جدیدترین و خطرناک ترین و شاید کامل ترین روش، با آمدن تلفن های همراه اتفاق افتاد که امروزه به رایانه ی جیبی تبدیل شده است. متاسفانه تکنولوژی در مواردی ارتباط بین انسان ها را آسانتر کرده؛ اما بعضاً به دلایلی فاصله شان از خدا بیشتر شده است! برای نمونه می توان به ” اس ام اس ” اشاره کرد که در موارد فراوانی فرهنگ حاکم بر آن، در مسیر اباحه گری، تمسخر و خندیدن به اعتقادات و قومیت ها است! چه خوب گفته اند:

« کسی که به باورها و ارزش های خود بخندد، دیگر از آن دفاع نخواهد کرد! »

ای کاش این مسأله فقط به مسایل…، تبلیغات سیاسی، تخریب دولت و نسبت های ناروا به اقوام ایرانی محدود می شد؛ آنچه باعث تأسف می شود این است که اخیراً جوک های مربوط به مقدّسات بسیار زیادتر و فجیع تر از گذشته شده است، براستی اگر وضع همین طور ادامه یابد، چنانچه در سال های آینده ماجرایی مثل اهانت نشریه ی دانمارکی تکرار شود، آیا باز هم عکس العملی مناسب نشان داده خواهد شد؟!

علت اینکه اهل کتاب بر خلاف ما مسلمانان، به اعتقادات خود حساسیت ندارند، این است که کتاب های تحریف شده ی تورات و انجیل کنونی،سرشار از توهین ها و دروغ های نسبت داده شده به خدا و انبیاء است! گاه سکوت بی جای دانا به مراتب دردناک تر از خطای نادان است.
آیا می دانید چرا بخشی از مردم و تعدادی از مسئولان ما از اینکه خلیج فارس را خلیج عربی بنامند ناراحت می شوند؛ اما نسبت به هزاران جوک ضدایرانی چندان اعتنایی ندارند؟! آیا اندیشیده اند که چرا بزرگان ما برای طرح چند سؤال ضد ارزش نسبت به مقدسات برآشفته می شوند، اما هزاران جوک سخیف در مورد پیامبر و اهل بیت را چندان جدی نمی گیرند؟! و ده ها مورد از این گونه سکوت های بی جا و مصلحت آمیز همراه با غفلت و بی تفاوتی!
شاید یک جواب ساده این باشد که همه تنها به دنبال خطای فرد یا شخصیت حقوقی می گردند، غافل از آنکه در استراتژی جنگ روانی یا فرهنگی، باید به هدف دشمن حمله کرد، نه فقط خود آن.
باید باور کنیم که ساخت این جوک های اهانت آمیز، یک ایده و تفکر شیطانی -از سوی افراد مغرض- است و متأسفانه بی تفاوتی ما و یا حتی ارسال آنها برای دیگران، عاملی برای نشر آنها به دست ما است.
به راستی اگر کسی در مورد ما یا خانواده مان بدگویی کند و یا یک انتقاد ساده را مطرح نماید، چه حالی به ما دست می دهد؟! آیا اعتقادات ما به اندازه ی خان دایی جان برای ما ارزش ندارد تا از آن دفاع نمایییم؟! آیا با این وضع می توانیم خود را اهل ایمان بدانیم؟! و آیا لذت و طمع ایمان را خواهیم چشید؟!

آثار ویرانگر این پدیده ی زشت فراوان هستند؛ از جمله:

۱- جوانی که صدها جوک خنده دار و تقلید مسخره آمیز صدای برخی مداحان را شنیده است، اگر در مجلس عزاداری خنده اش نگیرد، بی گمان نمی تواند بگرید و یا حال خوش عرفانی پیدا کند! همین طور جوک های مربوط به احکام فقهی باعث می شود در عمل به آنها دچار شک و تردید شود.

جوک خنده دار
۲- هر جوانی که صدها جوک در مورد روحانیون شنیده باشد، وقتی به یک روحانی بزرگوار می رسد، به جای اینکه از او سؤال علمی و دینی مفید بپرسد، خنده اش می گیرد؛ و اگر مسخره نکند، حداقل بدون استفاده از آن عالم می گذرد و ارتباط هایی که مردم با جامعه ی روحانی دارند ، تضعیف می شود.

۳- برجسته کردن پایین ترین سطح ادبیات ما یعنی هجویات، در مقابل ادبیات فاخر و عرفانی کشورمان که اکثر شعرای آن حافظ قرآن بوده اند و کلامشان سرشار از قرآن و حدیث و اخلاقیات بوده است.

۴- ترویج تفکر مادی گرایی و لذت جویی در کشورِ جوانی مثل ایران – که برخی افراد تا میانسالی، قدرت ازدواج ندارند –  و حالت تجاوز و گستاخی و لجام گسیختگی و بی حیایی در جوانان درست کردن.

این چند نمونه را به عنوان مشت نمونه ی خروار بپذیرید. بی گمان، ذهنی که با افکار شیطانی، سیاه شود جایی برای نورانیت یاد خدا نخواهد داشت؛ زیرا او با دیدن هر چیزی به جای تفکر در آیات الهی به یاد جوکی می افتد که برای آن ساخته اند! به جای ذکر، جوک می گوید و به جای مطلب مفید علمی، دنبال اس ام اس جدید می رود و … .
چه کسی علاقه دارد سرنوشت جوانان امروز ما سوار بر شتر چموش بی حیایی شدن و رفتن به سوی جهنم بی فرهنگی باشد؟ باید بدانیم که عذاب های استیصال امروزی فقط به صورت باد و طوفان و زلزله نیست؛ زیرا امروزه مثل بمب شیمیایی عمل می کند؛ یعنی ساختمان ها سالم، ولی آدم ها مرده! فضای مسموم این جوک ها پاکی روح انسان ها را از بین می برد و جسم بی جان آنها را باقی می گذارد!

چه باید کرد؟

معلومه دیگه: دیلیت!!  واقعیت آن است که اگر هر کدام از ما بعد دریافت این دست sms های توهینی و مسخره آمیز از ارسال آنها به دوستان و آشناهایمان صرف نظر کنیم، دست خود را از انتشار این افکار شیطانی عقب کشانده و دشمنان خدا را از رسیدن به اهدافشان باز خواهیم داشت، ان شاء ا…

و چه زیباست کلام مولا علی علیه السلام که:
” هر کس بخاطر خدا از چیزی بگذرد، خداوند بهتر از آن را به او عوض خواهد داد. “

مقاله از: جواد افشانی
منبع: هفته نامه پرتو سخن


توجه:

این سایت کاملا شخصی بوده و وابسته به هیچ نهادی نمی باشد و تمام هزینه های آن توسط مدیر سایت پرداخت می شود کمک مالی شما (هرچند اندک) می تواند باعث ادامه فعالیت سایت و دلگرمی ما برای ادامه این حرکت فرهنگی شود

حمایت میکنم

۱۲پاسخ


 • بهروز:

  بدجوري سوخته ها
  جوكاتون خيلي قشنگ بود.اگ ميشه چندتا جوك سينه زني هم بزاريد.مرسي

 • melisa:

  salam kheyli khosham umad khub bud

 • ناشناس:

  خوب نوشتید ولی روش نشر این جکها را نمیدانید فکر میکنید مردم برای تفریح اینهمه جک را می سازند.
  اگر جکها را مردم می ساختند انموقع جکی که برعلیه ترکان می شد بایستی برابر با جکهای علیه فارس می شد در حالیکه سه درصد جکها برعلیه فارسها است و نودو هفت درصد برعلیه ترکها می باشد.
  لذا نتیجه می گیریم سازمانها و افراد کارشناسی پشت این جک گوییها میباشد.
  بنده تحقیق کرده ام اکثر این جکها علیه عرب و اسلام را پانفارسها و پان ایرانیستها می سازند تا بدین وسیله اسلام وعرب را عامل بدبختی ما ایرانیها معرفی کنند و کورش جنگجو و داریوش جنایتکار را عامل نجات ایران جا بزنند.
  و الان توسط مشائی و عوامل پشت پرده کاملا در جامعه کلمات زیر جا افتاده است
  ۱-حمله مسلمین به ایران را حمله اعراب به ایران معرفی کرده اند نه جنگ مسلمین با کافران
  ۲-عرب وحشی است، عرب سوسمار می خورد ،عرب از نظر جنسی منحرف معرفی می شوندو هزاران جک در این مورد است و…
  ۳-همه جکها مربوط به اقوام دیگر است نه فارسهامثلا جک فارسی نداریم ولی انقدر جک رشتی داریم که معلوم می شود سازمانی پشت این جکها است
  ۴-از امامان حدیثی است که می فرماید دشمنان پیامبر چون نمی توانستند به پیامبر حمله کنندبجای پیامبر ما را مورد غضب خود قرار دادند و در زمان ما دشمنان اسلام چون مستقیما نمی توانند به اسلام حمله کنند غیر مستقیم با جک به اسلام و عرب می خواهند به این اهداف شومشان که جنگ نرم علیه اسلام و انقلاب است برسند
  ۵-انها نیتشان خنداندن مردم نیست در ان صورت بر علیه هندوها و چینیها جک داشتند بلکه به عربها جک می سازند علتش دشمنی با اسلام است دشمنی با پیامبر است دشمنی با ائمه است چون به راحتی میشود گفت که عرب وحشی ما را بدبخت کرده امپراطوری ما را نابود کرده در اینجا مخاطب عرب است ولی دقت کنیم می بینیم مخاطب اسلام است و پیامبر است که ما را بدبخت کرده و اسلام است که بدبخت کرده ولی اینرا مستقیم نمی تواند بگوید.
  ۶- هرکس به عرب توهین کند غیر مستقیم به ائمه و اسلام توهین میکند
  ۷-اداره کنندگان این جکها ایرج افشار و دکتر ورجاوند بودند و الان شاگردان انها مشائی و دوستانش بصورت سازمان یافته علیه تمامی ملیتها به جز فارسها و علیه تمامی ارزشهای ایرانی بجز تاریخ باستان جک درست می کنند

 • mahdi:

  salam
  kheily be ja bood
  ya ali

 • 123:

  سلام
  بسیارعالی بود خدا قوت!

 • محمد:

  با سلام
  نقد و تحلیل خوبی بود
  فکر کنم تو وبلاگ هم قبلا گذاشته بودی
  ممنون

 • سلام
  به روزم با:
  چرا از کروبی متنفرم؟

 • فومن:

  سلام
  سایت جدید رو تبریک میگم
  با آرزوی موفقیت

 • سلام
  عالی بود
  ایکاش این دغدغه برای همه وجود داشت. وقتی حیا از یک امر برداشته بشه کار برای جبران خیلی سخت میشه. نمونه اش اینکه بعضی افراد قومیت ها یا اقشار خاص جامعه خودشون هم برای خودشون جوک میگن و به دیگران هم ارسال می کنند.
  در حالیکه اسلام علاوه بر حفظ حیا در کلام، به رعایت عزت نفس هم تاکید داره.

 • فروتن:

  سلام. همه ی این حرفها درست اما کسی تحت تأثیر این پیامک ها قرار می گیرد که خودش اعتقادی ندارد. شخص معتقد هم از دیدن اینها ناراحت می شود و هم نمی فرستد. و گرنه فکر نمی کنم چندان فرح بخش باشند. آگاهانه انجام می شود این کارها. در هر صورت مطلب خوب و به جایی بود.

 • amir:

  سلام
  نقد به جا و زیبایی بود

نظر شما:

شما هم موبایل خود را کنکاش کنید! اگر اس ام اس زیبا و آموزنده اي داريد، در اینجا بنویسید تا از طریق این وبگاه، در جامعه منتشر شود.

Comments RSS پيگيري ديدگاه هاي اين سايت با فيدخوان

کانال تلگرام ما …

روی تصویر بالا کلیک کنید تا بروزترین پیامک ها و اشعار کوتاه مذهبی و مناسبتی و جوک های بهداشتی و با مزه و پوسترهای زیبای مذهبی و … را در برنامه تلگرام خود دریافت کنید.
موضوعات سايت
تبلیغات
حمایت می کنیم
بچه های قلم سایت گرافیکی دوئل
کاریکاتورهای زیبای تلخندک کلیپ موبایل انصار
عصر انتظار بانک صوت و فیلم مذهبی